خانه / مقالات / معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

http://migrate.mento.ir/services/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA

تحصیل در کانادا و زندگی در کانادا به دلیل شرایط بهتر زندگی از نظر اقتصادی, اجتماعی و تنوع فرهنگی باعث شده تا این کشور به یکی از کشور های که بیشترین تعداد مهاجر را در سال پذیرش می نماید تبدیل شود.تنوع نژادی کانادا به نحوی است که در حدود نیمی از جمعیت ۳۶ میلیونی این کشور را مهاجرین یا همان متولد شدگان خارج از خاک کانادا تشکیل می دهند.درصدی از این مهاجران را دانشجویان تشکیل میدهند.دانشجویانی که به دنبال تحصیل در یک کشور پیشرفته مدرن با سطح علمی بالا هستند .در رنکینگ جهان ی اعلام شده جهت بهترین دانش کده های جهان , سهم کانادا پنج دانشگاه در ۱۰۰ دانشکده اول جهان است .

این مورد نشانگر سطح بالای سیـستم روش ی این کشور است.مدارک دانش کده های بین المللی در سطح جهان ی مورد تایید اکثریت کشورها میباشند.اما در برخي موارد , کشور هایی هستند که این مدارک را هم با استاندارد های آموزش ی مفرق میدانند! پس قبل از اقدام برای تحصیل در هر دانشکده خارجی به لیست دانشگاه های معتبر از نظر سیسـتم راهنمای ی کشور مد نظرتان برای کار زندگی نبعضی بیاندازید.در قدم بعدی هم جهت تحصیل در کانادا یا هر کشور دیگری از طریق موسسات یا دفاتر معتبر اعزام دانشجو كار نمایید.در ادامه لیستی از پنج دانش کده برتر کانادا در سطح جهان ی آماده کرده ایم تا با آنها آشنایی پیدا بکنید .

۱٫دانشکده مک‌مستر

دانشگاه مک مستر دانشگاه دولتی است که در شهر همیلتون استان انتاریو کانادا قرار دارد. این دانشگاه با پردیسی ۱۲۱ هکتار، دارای ۶ دانشکده علوم، مهندسی، بهداشت، علوم آدم ی، علوم اجتماعی و تجارت است. نام دانش کده از ویلیام مک‌مستر نماینده مجلس سنای کانادا بانکدار گرفته شده که ۹۰۰ هزار دلار کانادا برای احداث این دانشگاه از خود به ارث گذاشت.دانشکده مک‌مستر دارای بیش از ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی ۴هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. در سال تحصیلی ۲۰۱۵–۲۰۱۶ دانشگاه مک‌مستر در جدول رتبه‌بندی دانشکده ‌ها، در کانادا در مقام چهارم در جهان در مقام نود و چهارم بررسی شده است.

۲٫دانش کده مک‌گیل

دانشبعضی در شهر مونترئال از استان کِبک در کانادا است. این دانشکده در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده‌است. دانشکده نام جیمز مک‌گیل تاجر زیاد دیده شده اسکاتلندی را بر دارد. مک‌گیل یکی از قدیمی‌ترین دانشکده ‌های کاناداست که در دورهٔ استعمار بریتانیا ۴۶ سال قبل از تأسیس کشور کانادا افتتاح شد.با داشتن ۲۱ دانشکده و موسسهٔ تکنولوژی، بیش از ۳۰۰ گونه مدرک در انواع علوم مختلف از عبارت پزشکی حقوق ارائه می‌دهد. پردیس اصلی این دانشگاه در مساحتی به اندازهٔ ۳۲ هکتار در پای کوه سلطنتی در مرکز شهر مونترال قرار گرفته‌است. پردیس دوم، پردیس Macdonald با مساحتی به اندازهٔ ۶٫۵ کیلومتر مربع در مزارع زمین‌های جنگلی در “سنت-آن-دو-بلوو، کبک”، در ۳۰ کیلومتری غربی محوطه دانش کده در مرکز شهر است. اگر چه زبان روش ، زبان انگلیسی است، اما دانش جویان حق دارند جهت ارسال هر گونه تکلیف نمره‌ای از زبان انگلیسی یا زبان فرانسه استفاده کنند، به جز زمانی که یادگیری زبان معین منظور و هدف است. بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو در مک گیل تحصیل می‌کنند که حدود یک پنجم آنان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.مک گیل بهترین رتبهٔ دانشگاهي را در بین دانشکده ‌های کانادا داراست و در رتبه بندی جهان ی انتشار شده در سال ۲۰۰۹ رتبهٔ هجدهم جهان را در اختیار داشت.با داشتن بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموخته استاد در همه جهان مک‌گیل یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه ‌ها در زمینه‌های مختلف علوم است.به عنوان نمونه می‌توان به یازده برندهٔ جایزهٔ نوبل، دو نخست وزیر، سه فضانورد، چهار قاضی دادگاه عالی کانادا، سه رهبر کشورهای خارجی، نه برندهٔ جایزهٔ آکآدم ی، سه برندهٔ جایزه پولیتزر، بیست پنج مدالیست بازی‌های المپیک نام برد.

۳٫دانش کده بریتیش کلمبیا

دانش کده بریتیش کلمبیا یا UBC در پوینت گری در شهر ونکوور، از استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است. محل آن از مرکزشهر ۲۰ دقیقه فاصله دارد، در همسایگی بسياري از دریاکنارهای مکانی است. دریاکنار رک، از بزرگ‌ترین دریاکنارهای پوشش به اختیار جهان ، از این عبارت ‌اند. پارک منطقه‌ای پاسیفیک اسپیریت با مساحت ۷٫۶۳ کیلومترمربع مانند کمربند سبزی بین شهر پردیس دانشکده عمل می‌کند. در عین حال، عکس کوه‌های پوشیده از درخت به شمال اقیانوس آرام به غرب، نظر ناحیه را تشکیل می‌دهند.مساحت پردیس دانش کده ۱٫۷۵ کیلومترمربع است و ساختمان‌های آن ۱٬۰۹۱٬۹۹۷ مترمربع را اشغال می‌کنند. کادر تدریسی تمام‌زمان دانشکده دیگر کارکنان تمام‌زمان آن به ترتیب ۳٬۱۶۷ و ۴٬۶۱۲ نفر هستند . دانش‌جویان آن در دوره کارشناسی ۳۳٬۵۵۶، در دوره‌های کارشناسی ارشد بالاتر ۷٬۳۷۹ و فارغ التحصیلان آن بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ نفر از ۱۲۰ کشور جهان می باشند .در سال ۲۰۰۴ دانش کده بریتیش کلمبیا در مراسمی به دزموند توتو دالای لامای چهاردهم دکترای افتخاری اهدا کرد.دانشکده بریتیش کلمبیا یکی از زیاد دیده شده تیرین و خوشنامتیرین دانش کده های کشور کانادا در سطح جهان است .

۴٫دانش کده تورنتو

دانشکده تورنتو، بزرگ‌ترین مهم‌ترین دانشگاه کانادا بوده که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانش کده در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده در در مجموع پردیس‌ها حدود ۷۳٬۰۰۰ نفر دانشجو دارد.این دانشکده خیلی معتبر، عضو انجمن دانش کده ‌های آمریکایی می‌باشد.بر طبق رتبه‌بندی دانشگاه ‌های جهان در روش عالی توسط موسسه تایمز در سال ۲۰۱۵، دانشگاه تورنتو در محل ۱۹ در سطح جهان رتبه ۱ در کانادا قرار گرفت. در حالی که بر اساس |نظامِ رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵، این دانشکده در رتبه ۳۴ جهان رتبه ۲ در کانادا قرار گرفته‌است.در رتبه‌بندی علمی دانشکده ‌های جهان در سال ۲۰۱۴، دانشکده تورنتو در محل ۲۴ جهان و اهمیت اول در کانادا قرار گرفت.

۵٫دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۰۸ میلادی تأسیس شد. پردیس این دانشگاه در جنوب رود ساسکاچوان شمالی در شهر آدم ونتون قرار دارد.دانش کده آلبرتا بیش از ٣٩٠٠٠ دانشجو دارد که از آن بین بیش از هشت هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند . این دانش کده بیش از ٣٦٠٠ کارمند آموزش ی دارد (حاوی استادها، محققان پسادکترا دستاصحاب آموزش /پژوهش تحصیلات تکمیلی). از وقت تاسیس دانشگاه تا انتها سال ٢٠١٣ میلادی بیش از ٢٥٠٠٠٠ نفر از دانش کده آلبرتا فارغ التحصیل شده اند. جو کلارک نخست وزیر قبلی کانادا ریچارد ادوارد تایلور نظریه پرداز سرشناس فیزیک دریافت کننده جایزه نوبل در فیزیک از عبارت فارغ التحصیلان سرشناس دانشگاه آلبرتا هستند . دانشکده آلبرتا جزو پنج دانشگاه برتر کانادا ۱۰۰ دانش کده برتر جهان است .از مجموعه دانشکده های این دانشگاه میتوان به دانشکدهٔ آگوستانا, دانشکدهٔ آموزش , دانشکدهٔ تحصیلات تکمیلی و پژوهش, دانشکدهٔ تربیت بدنی, دانشکدهٔ پرستاری, دانشکدهٔ پزشکی دندان‌پزشکی, دانشکدهٔ داروسازی, دانشکدهٔ حقوق, دانشکدهٔ کشاورزی، جنگل‌داری, دانشکدهٔ مهندسی, دانشکدهٔ هنر … اشاره نمود.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جامعترین بسته آموزش فارسی تری دی مکس مقدماتی تا پیشرفته منتشر شد

جامعترین بسته آموزش فارسی تری دی مکس مقدماتی تا پیشرفته منتشر شد در این مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *