خانه / مقالات / کلید زندگی موفق

کلید زندگی موفق

موفقیت

هر توفیق بزرگی ایجاب می نماید که مسئولیت بپذیرید … در نقد نهایی، صفت مشترک تمام آدم های خوب توانایی در قبول مسئولیت است. از مایکل کوردا، سردبیر سایمون اند شوستر
●خوب یت چیست
موفق یت در زندگی ضروری ه داشتن دانش بالا، ثروت زیاد، قدرت و مقام اجتماعی نیست. بلکه موفق یت یعنی باشیم ونه دیگری. موفق یت به مفهوم معرفت ارجحیت های زندگی عملکرد بر طبـق ان. موفق یت به مفهوم ساختن امروز جهت فردای بهتر. خوب یت تجهیز امروز خود جهت فردای پر بار .
چنانچه امروز شما بخواهید الگو فرد موفق را در زندگی خود دنبال نمایید آن فرد که خواهد بود؟ احتمال دارد شما در لیست افرادی را با خصوصیات ی زیر انتخاب نمایید:
بیل گیتس بخاطر ثروت عظمیش
آرنولد شوارتسنگر بخاطر قدرت بدنی بالا
آلبرت انیشتاین بخاطر هوش خارق العاده اش
والت دیسنی بخاطر قدرت تخیل اش
ژاکلین نماید ی بخاطر وقار و متانت اجتماعی
مادر ترزا بخاطر قلب بزرگ و خدمتکارش
احتمال دارد هم هیچکدام از افراد بالا، اما هر که را که گزینش می بکنید سعی نکنید که تبدیل به دیگری گردید زیرا این بزرگترین غلط در زندگی است .
●موفق یت یعنی باشیم و نه دیگری
متاسفانه برای بسياري ازافراد معیار موفق یت تبدیل شدن به شخص دیگری است که بخاطر خصوصیات ی ویژه در صدر رسانه های گروهی قرار گرفته است. این موضو ع نه تنها باعث موفق یت نمی گردد بلکه سازنده نگرش غلطی است که زندگی غیر واقع بینانه ای را به فرد القا می نماید .
خود بودن یعنی معرفت هدف زندگی بیشتر شدن در آن. هانری کایزر بنیان گذار کایزر الومینیوم نظام مراقبت های بهبود ی کاریزر می گوید بدون تعیین هدف آدم نمی تواند از ظرفیت به بهتریـن صورت استفاده نماید . تمام ما در زندگانی غرض و مقصودی درایم که بخاطر آن آفریده شده ایم. امروز هدف زندگی شما چیست و چقدر در بالندگی آن جهت رشد شکوفایی تلاش کرده اید؟
موفق یت به مفهوم معرفت ارجحیت های زندگی عملکردی بر اساس آن متعهد کردن به هرچیز به مفهوم شکست در تمام چیز است . بجمله دیگر فرد تمام کاره هیچ کاره است. چنانچه امروز به شما حق انتخاب دهند تا در بین دو مورد زیر یکی را گزینش بکنید کدام را بر می گزینید پول و یا وقت؟
متاسفانه اکثر مردم پول را بر زمان ترجیح می دهند بدون اینکه دریابند وقت هديه ای است گرانبها که چنانچه در آن غلط کنیم هرگز قابل بر گشت نیست در جائیکه غلط ات مالی را می توان تصحیح کرد. این گونه آموزش اندیشه ارجحیت بندی غلط است که سد خوب یت در زندگی می گردد. بدست آوردن پول غلط ناست ولی قرار دادن ان در رتبه اول ارجحیت غلط است . معرفت ارجحیت های روزانه است که شما را وامی دارد تا زمان خود را انگونه که ضروری است سپری بکنید و نتایج عالی را نصیب بکنید . معرفت ارجحیت های زندگی ربطی به داشتن ساعت های دقیق و یا یادداشت تمام جزئیات زندگی هـر روز تا دقیق انتها نیست بلکه مدیریت اجرایی درک نیاز، بازدهی و نتیجه است .
جهت اینکه اهمیت را در ۲۴ ساعت بدانید از پدری بپرسید که دارای شش فرزند است و مزد روزانه او تامین کننده زندگی اوست
برای اینکه اهمیت زمان را در یک ساعت بدانید از عاشقی بپرسید که در انتظار ورود معشوق است
جهت اینکه اهمیت زمان را در یک دقیقه بدانید از فردی بپرسید که آخرین پرواز را ب تاخیر از دست داده است.
جهت اینکه ارزش را در یک ثانیه بدانید از فردی بپرسید که در تصادف رانندگی جان سالم بدر برده است
برای اینکه ارزش زمان را در صدم ثانیه بدانید از اسطوره المپیک سئوال بکنید که بخاطر یک صدم . ثانیه که از دست داد می بایست چندین سال دیگر برای بدست اوردن مقام خود زحمت بکشد. چنانچه چه نمی توان زمان خود را در طول روز اضافه نمود ولی می توان نحوه برخورد با آن را به جهت موفق یت بیشتر تغییر داد. شما با زمان خود چطور بر خورد می بکنید ؟
●موفق یت یعنی ساختن امروز برای فردای برتر
زندگی شما هرگز تغییر نخواهد کرد چنانچه امروز دست بکار نشوید. رمز موفق یت یعنی انظباط شخصی در انجام مسئولیت های روزانه تصیم گیری صحیح و بموقع بجای موکول کردن به فردا. امروز شما همان فردی هستید که دیروز تصمیم گرفتید امروز شما نتیجه تصمیماتدیروز شما است . اجازه ندهید حس ات و یا عادات شما تعیین کننده زندگی شما باشند زیرا دراین صورت شما بازننده هستید. عده کثیری از مردم می پذیرند که زندگی همین هست که هست (سرنوشت / تقدیر) و کاری هم نمی شود کرد چون خدا از ابتدا خواسته و این سرنوشت ماست. چنین چیزی هزگز وجود خارجی ندارد. این موضع نه تنها باعث می گردد که شما هیچگونه تلاش ی جهت خوب یت بخرج ندهید بلکه در انتها سبب می گردد تا شما نسبت به تمام چیز تمام کس بدبین شوید جهت هر مساله همسر، فرزندان، خانواده و جامعه حتی خدا مورد سرزنش و باز خواست قرار دهید.
فراموش نکنید اصل طلایی جهت ساختن فردای برتر تصمیم گیری روزانه و انظباط شخصی در این رابطه است. چنانچه مایل هستید تا در زندگی افزایش بکنید و به مراحل بالا برسید فرمول موفق یت در زیررا در ذهن خود حک بکنید .
●فرمول موفق یت
تصمیم گیری بجا و مناسب منهای انظباط شخصی هـر روز مساوی است با داشتن یک برنامـه خوب اما بی نتیجه
انظباط شخصی هـر روز منهای تصمیم گیری بجا و مناسب مساوی است با سیاست بهتر اما عدم بیشتر شدن در زندگی
تصمیم گیری بجا مناسب بعلاوه انظباط شخصی روزانه مساوی است با فردای برتر که زندگی فرد و اطرافیان او را تحت تاثیر قرار می دهد. تصمیم گیری بجا مناسب شروع کننده نقشه زندگی ماست اما انظباط شخصی هـر روز به ما یاری می نماید تا این نقشه را برای هـر روز به انتها ببریم.
دیک بیگن یکی از نویسندگان معروف می گوید بزرگترین شکاف در زندگی افراد جهت رسید به موفق یت فاصله دانستن و عملکردن است. شما امروز در این رابطه چگونه عمل می بکنید .
●جهت موفق یت در زندگی خود باشید و نه دیگری
جهت موفق یت در زندگی ارجحیت های زندگی خود را تشخیص دهید و بر اساس آن عمل بکنید .
جهت موفق یت در زندگی امروز دست بکار شوید تا فردا انرا درو بکنید .

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جامعترین بسته آموزش فارسی تری دی مکس مقدماتی تا پیشرفته منتشر شد

جامعترین بسته آموزش فارسی تری دی مکس مقدماتی تا پیشرفته منتشر شد در این مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *