خانه / مقالات / تحقیق چهار کلید معجزه آسا جهت رابطه با دیگران

تحقیق چهار کلید معجزه آسا جهت رابطه با دیگران

مطمئناً جهت شما پیش آمده، افرادی را دیده‏اید که بسیار زیاد آسان با تمام رابطه برقرار می‏کنند، دوست ها خیلی ی دارند در ارتباطات اجتماعی‏شان زیاد خوب ‏اند گاهي این خوب یت، راه را جهت پیشرفت بیشتر در عرصه‏های مختلف باز می‏کند.

انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه کامپیوتر,انجام پایان نامه کامپیوتر,انجام پایان نامه کامپیوتر

تصوّر بکنید توی ایستگاه اتوبوس نشسته‏اید، فردی که کنارتان نشسته، زیاد زود سر حرف را باز می‏کند، مثلاً با این سؤال: »خیلی مونده اتوبوس از راه برسه؟« و یا »چند دقیقه است شما منتظر اتوبوس هستید؟«. تا این اندازه، احتمال دارد بسیار زیاد طبیعی باشد، امّا اگر شخص با عبارت دیگری مثل این: »وای … امروز هوا زیاد گرمه!«، ادامه بدهد، دو ذهنیت مفرق جهت تان پیش می‏آید: این‏که او از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است یا به دنبال مقدمه‏ای جهت رابطه اجتماعی است.
چنانچه شما، بین دوست ها تان فردی را دارید که وی دوست ها بسياري دارد، هر جا که بروید، پیش‏بینی دیدن چهره‏ای آشنا، کاملاً طبیعی است. فراموش نکنیم که ما در عصری زندگی می‏کنیم که ارتباطات، تأثیر بسياري دارد و داشتن نفوذ در بین مردم، به ما یاری بسياري می‏کند.
حال، جای این سؤال است که: چه چیزهایی می‏تواند در ارتباطات ما موثر باشند؟
به راستی در اوّلین برخورد، چه چیزهایی سبب جذب افراد مورد مخاطب و چه چیزهایی سبب دفع آنان می‏شود؟ در این نوشتار، سعی می‏شود، تا آنچه را که در جذب مخاطب، مؤثّر است، برشماریم و به شما پیشنهاد کنیم که به احتمال زیاد ً آنها را رعایت بکنید .
۱) به ظاهرتان توجّه بکنید !
ظاهر شما در رابطه با افراد دیگر ، بی‏نهایت مؤثّر است. شما بارها نظیر این عبارات را به کار برده‏اید: »از ظاهرش معلومه که …«، »به تیپش می‏خوره که …«، »ظاهراً آدم ِ …«.
این عبارات (که شما هم در مکالمات روزمره، از آن استفاده می‏کنید)، نشان‏دهنده این است که ظاهر افراد، در برقراری رابطه با دیگران ، فوق‏العاده مؤثّر است. اما من هم با این عبارت موافق هستم که نمی‏شود باطن آدم ‏ها را از ظاهرشان فهمید و بعضی نیّت آدم ‏ها در قالب هیچ چیزی قرار نمی‏گیرد؛ امّا فراموش نکنید که بخصوص در اوّلین ارتباطها، شما نمی‏توانید به ذات آدم ‏ها پی ببرید؛ پس مهم‏ترین، ابتدایی‏ترین و ساده‏ترین وسیله‏ای که برای معرفت به کار می‏رود بسیار زیاد وقت‏ها کاملاً درست از آب درمی‏آید، ظاهر افراد است.
مینا مهندس عمران است. او برای یک همکاری در پروژه‏ای با یکی از افرادی که به او معرفی شده بود، قراری گذاشت؛ امّا مینا به محض دیدن ظاهر طرف مقابلش، ناخودآگاه، حس بدی درمورد او پیدا کرد این، باعث شد که این همکاری شروع نشود. شاید طرف مقابل از توانایی و مهارت خیلی ی برخوردار بوده است، امّا ظاهر نامناسب او، باعث شده است که مینا او را فاقد این ویژگیها تشخیص دهد.
فکر نکنید که داشتن ظاهر آراسته، همیشه محتاج وضع مالی بهتر است؛ نیاز نیست جهت ظاهر خوب ، خرج زیاد ی بکنید .
حتی شما با داشتن یک دست لباس مناسب، می‏توانید ظاهر آراسته‏ای داشته باشید. کشیدن یک اتو به لباس ‏ها شستن تمیـز نگاه داشتن آنها، نیاز به نرخ چندانی ندارد زمان بسياري نیز از شما طلب نمی‏کند؛ امّا می‏تواند معجزه‏ای در ارتباطتان با افراد دیگر به‏وجود بیاورد.
به کفش‏هایتان توجه بسياري بکنید ، کشیدن دستمال خیس یا زدن واکس به کفش‏ها نیز بسیار زیاد ی از شما نمی‏گیرد؛ امّا در آراسته بودن ظاهرتان یاری زیاد ی می‏کند.
آخرین نتایج نتایج بررسی ها و تحقیقات پژوهشگران ، نشان می‏دهد، افرادی که ظاهرشان برای شان مهم است، در اجتماع نیز از موفق یت برخوردارند بهتر می‏توانند به اهدافشان دست بیابند.
فراموش نکنید که ما مسلمان هستیم و در همه روایات از ساده‏پوشی در عین‏حال زیبا پوشی و پاکی پیامبر، سخنان زیاد ی گفته شده است. انتخاب زیبا ی پیامبر اکرم(ص) در رنگ‏های آرام‏بخش و در عین حال، شاد، پاکیزگی و تأکیدشان بر پاکی ، می‏تواند الگوی مناسبی برای تمام افراد جامعه اسلامی بخصوص جوانان باشد.
به یاد داشته باشید که منظور از ظاهر آراسته، این نیست که شما به دنبال »مد روز« باشید؛ متأسفانه مشکلی که این روزها جوانان را به شدت، مشغول کرده است. بعضی وقتها اوقات، زدن مدهای عجیب و غریب، نه‏فقط شما را برای رسیدن به هدفتان کمک نمی‏کند، بلکه از آن دور می‏کند.
ساناز نوجوانان ۱۷ ساله است، او می‏گوید: »نمی‏توان به دنبال مُد نرفت؛ جهت چه که دوست ها اطرافیان آن‏قدر فشار می‏آورند که آدم فکر می‏کند اگر از مد استفاده نکند، حسابی عقب‏مانده است…«.
در جواب ساناز بایستی گفت که چه نوع ارتباطی جهت تو با اهمیت زیاد است؟ و به راستی به دنبال دوستی با چه اشخاصی هستی؟
تصوّر بکنید که از شما جهت مصاحبه دعوت شده است، این مصاحبه، بی‏نهایت حیاتی است؛ براي چه که سرنوشت شغل مورد علاقه شما که علاوه بـر خورداری از حقوق و ویژگی ها ی خوب ، موقعیت اجتماعی مناسبی داشته شما را از نظر روانی ارضا می‏کند، در گرو آن است. حال چنانچه با لبـاس نامناسب، نوع مـدل موهای عجیب و غریب مد روز، ظاهر شوید، چند درصد احتمـا ل موفق یت را خواهید داد؟
علی عضو هیئت مدیره یک شرکـت بزرگ است که همـواره کار مصاحبه با نیروهای را انجام می‏دهد. او می‏گوید: »اکثرا جوانان نمی‏دانند که چگونه ظاهر شوند، مثلاً خانم‏ها فکر می‏کنند هر چه ظاهرشان بیشتر جلب توجه نماید ، موثر تر است؛ در حالی که ما چنین ظاهرهایی را نمی‏پسندیم و زیاد زود رد می‏کنیم. وقار متانت ظاهر، در عین آراستگی و پاکیزگی جهت ما خیلی با اهمیت است«.
هیچ‏گاه نمی‏توان با ظاهر یک مراسم جشن، در اداره، حاضر شد یا بالعکس. این نکته که بدانید چه موقع، چگونه ظاهر شوید، ارزش فوق‏العاده‏ای دارد.
مطمئناً مردان موفق در عرصه‏های مختلف مانند سیاست، تجارت … را دیده‏اید. آنها همـواره ظاهری کاملاً آراسته و رسمی دارند، هیچ‏گاه سلاطین بی‏منازع تجارت را در لبـاس ‏های تنگ یا شلوارهای جین ندیده‏اید، پس فراموش نکنید که در همه‏جای جهان ، ظاهری باوقار و آراسته پاکیزه، خریدارانِ بی‏شماری دارد!
۲) صوت شما در ارتباطتان با دیگران موثر است.
صدا، ابتدایی‏ترین وسیله جهت برقراری رابطه با افراد دیگر است. تهم اکنون به لحن صدای خود توجه کرده ‏اید؟ صوت شما از دید افراد دیگر چگونه است؟
وقتی با افراد دیگر به‏طور حضوری و یا پای تلفن حرف می‏کنید یا حتی زمان ی که در یک نشست گروهی دارید، یاد بگیرید از صدایتان به عنوان وسیله‏ای غنی پُر طنین مصرف نمایید. همين طور بیاموزید تا با صدایتان توجه آنها را جلب بکنید نگذارید، صدایتان سدی بر اعمالتان شود. ولوم شما اصلی ‏ترین وسیله جهت ارسال پیام شما به حساب می‏آید و مانند وسیله نقلیه عمل می‏کند.
بررسی ها نشان داده است، ی که دیده نمی‏شوید، مثلاً وقت ی با تلفن حرف می‏کنید، ۸۴ درصد از اعتباری که شما در گفتگو کسب می‏کنید، ناشی از تُن صدا، زیر بم صدا طنین صداست. ظرفیت انتفرش صدا زیاد بیش از آنچه که می‏پنداریم است. ما از تُن ولوم افرادی که از پشت تلفن می‏شنویم، در همان چند لحظه اوّل، می‏توانیم موارد بسياري را استخراج کنیم. به افرادی که خوب آنها را می‏شناسید، تلفن زده، به نحوه اَلو گفتن آنها تذکر بکنید . به ابه احتمال زیاد ل قوی، با شنیدن همان یک کلمه می‏توانید حالت‏های آنها را حدس بزنید.
چهار بخش مهم صدا عبارت‏اند از: آرامش، تنفّس، بلندی و طنین صدا. هر یک از این اجزا را می‏توان به‏وسیله تست به گونه‏ای تغییر داد که بر موثر ی صدا افزوده شود. مد نظر داشته باشید که تمام این اصول با یکدیگر در رابطه می باشند ، تا به صدا ویژگی خاصی بدهند. تنوّع صوتی،روش مؤثّری جهت علاقه‏مند کردن و درگیر شدن مخاطب به حساب می‏آید.
صوت شما، باید بسته به نوع کلامی که می‏خواهید مصرف بکنید ، موسیقی ویژه خود را داشته باشد. اگر تهم اکنون به سخنرانی‏های بزرگ توجه کرده باشید، می‏بینید که موسیقی صدا کلام، بسته به موضوع سخنی که گفته می‏شود تغییر می‏کند. مثلاً در سخنرانی، کلمات، محکم، قاطع و بلند اَدا می‏شوند؛ چرا که مثلاً می‏خواهد تا تأثیر شعاری که داده می‏شود به بهتر ی نمایان باشد. از سویی دیگر، نمی‏توان یک شعر یا قطعه لطیف ادبی را با همان لحن سخن قرائت نمود؛ چرا که آرامش در ادای کلمات را می‏طلبد.
کلمات را درست ادا بکنید ! فارسی، زبان شیرینی است که تلفظ کلمات آن، چندان مساله نیست. این موضوع را به خاطر بسپارید که هر کلمه، اهمیت ویِژگزینشه خود را دارد؛ پس سعی بکنید که همه آنها را درست ادا بکنید .
تلفظ غلط کلمه در جمع، شاید اسباب استهزا ناراحتی شما را فراهم نماید .
نیمه بُریده و تند، حرف نکنید! تند حرف کردن، تاثیر کلام شما را از بین می‏برد. کسی به دنبال شما نیست. با آرامش تمام، آنچه را که می‏خواهید، به مخاطب انتقال دهید؛ حتی اگر کمبود داشته باشد. اَدای پنج کلمه تأثیرگذار، بهتر از پانزده کلمه بدون تأثیر است (اما تند حرف نکردن، به معنای کُند حرف کردن، تا جایی که حوصله مخاطب را سر ببرید نیست!).
به هر کلام، آهنگ ویژه خود را ببخشید. تصوّر بکنید قاضی دادگاه هستید و می بایست حکمی را قرائت بکنید . حکم این است: »اعدام ضروری نیست عفو « نوع موزیک ی که شما به این عبارت می‏بخشید، می‏تواند در پیام، تغییری مهم ایجاد نماید . چنانچه شما کلمه »اعدام« را محکم تلفظ بکنید و بعد از آن مکث کوتاهی بکنید ، حاصل مجله این خواهد شد »اعدام، ضروری نیست عفو « با این احتساب متهم بخت برگشته را به پای چوبه اعدام خواهید کشاند؛ امّا اگر اعدام را آهسته تلفظ بکنید و بعد از »نیست« مکث بکنید و »عفو « را محکم ادا بکنید »اعدام ضروری نیست، عفو «، به متهّم، حیات دوباره بخشیده‏اید.
کلمات، روحی دارند که نوع بیان شما، آنها را آزاد می‏کند. الفاظ، شکل ظاهری این کلمات‏اند؛ پس سعی بکنید تا به روح کلمات هم توجه شود.
۳) لبخند بزن !
تنها روز
در خیابان لبخند بزن!
ممکن است کسی در انتظار
معجزه‏ای از جانب خدا باشد!
در جهان ی متمدّن و پر از هیاهوی امروز، داشتن چهره‏ای بشّاش و لبخندی زیبا بر لب، می‏تواند تأثیر معجزه‏آسایی داشته باشد. مطمئناً دیگران ترجیح می‏دهند تا با افرادی خوش‏برخورد، معاشرت داشته باشند. چهره‏ای گرفته عبوس، علاوه بـر آن که روحیه شما را به شدت افسرده می‏کند، دیگران را از اطراف شما گریزان می‏نماید. لبخند ساده، تعرفه چندانی ندارد، امّا می‏تواند دوست ها زیاد خوب ی را جهت شما پیدا نماید .
تحسین واقعی صادقانه جهت روحیه دادن به افراد، ارزش خیلی بالایی دارد. لبخند می‏تواند اوّلین گام برای رسیدن به این تحسین باشد مهربانی و صمیمیت شما را به افراد دیگر انتقال دهد.
دین مبین اسلام و ائمه اطهار هم بر این مورد، تأکید کرده ‏اند و احادیثی در این مورد وجود دارد. امام صادق(ع) می‏فرماید: »هر که به روی برادرش لبخند بزند، جهت ش حسنه‏ای خواهد بود«.۱

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آشنایی کلی با گوشی بلک بری priv

آشنایی کلی با گوشی بلک بری priv در این پست می خواهیم شما دوستان عزیز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *