خانه / مقالات / آیا مهم ترین نکات طراحی وبسایت را می دانید

آیا مهم ترین نکات طراحی وبسایت را می دانید


Webdesign Neuss

در این مطلب می خواهیم نکات مهمی را که جهت طراحی سایت خود بایستی رعایت بکنید را برای تان شرح دهیم. رعایت کردن این نکات می تواند رابط فرد ی قشنگ آسان تری را در اختیار مشتریان، فرد ان بازدیدکنندن وبسایت شما قرار دهد. انجام این نکات به مرور زمان و به روز رسانی آنها در نهایت به محبوب شدن پربازدید شدن سایتتان کمک می نماید .
گزینش یک دامین مناسب

نام دامین، آدرس اینترنتی وب سایت شما است . همه وب سایت ها باید قبل از ورود به جهان ی اینترنت سایت، نام دامین داشته باشند. چنانچه شما برای ترویج تبلیغ کسب و کار خود بودجه تبلیغاتی در نظر گرفته اید، راهی سود آور وجود دارد، آن این است که قبل از طراحی سایت، نام دامنه ای گزینش بکنید که نزدیک به نام کسب و کار شما است، تا کاربر ان به محض دیدن نام دامین شما، دریابند که کار شما چیست چه خدماتی ارائه می دهید. ولی اگر بودجه کافی ندارید سود آورترین راه این است که نام دامینی انتخاب بکنید که یک کلمه کلیدی را حاوی شود. در این صورت وقتی مردم عبارت و کلمه خاصی را جستجو می کنند احتمـا ل این که سایت شما هم جزو نتایج جستجو باشد، بیشتر خواهد بود. از نامی مصرف بکنید که با زمینه و اهداف کاری شما متناسب باشد.
رعایت استاندارد های طراحی

به استانداردهاي طراحي وب سايت توجه کنيد. در اينترنت وب سايت هايی وجود دارد که از بيش از ۶ ۸ فريم در صفحه مصرف کرده اند. مصرف از تکنيک هاي غير متعارف عدم توجه به استانداردها هرچند احتمالا باعث زيبايي وب سايت شود، اما باعث ناراحتی برخي ديگر از بازديد کنندگان سايت خواهد شد.
سرعت بارگزاری سایت

هـر روز به تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می کنند افزوده می شود، ولی این بدین مفهوم نیست که سرعت اتصال آن ها به اندازه سرعت اتصال شماست. تحقیقات و مطالعات اخیر نشان داده است که سرعت لود صفحه با اهمیت ترین فاکتور رنکینگ است . یک مشتری بالقوه علاقه و اشتیاق خودش را برای دیدن وب وب سایت شما از دست می دهد اگر بعد از چند ثانیه هیچ بخشی از وب سایت بالا نیاید. پس سایت را سبک روان طراحی بکنید تا بتوانید مشتریان بازدیدکنندگان را راضی نگه دارید.
مطالب و محتوای سایت

درباره محتوای وب سایت فکر بکنید . هر چقدر که وب وب سایت شما زیبا طراحی شده باشد چنانچه اطلاعات مورد نیاز کاربر ان را ارائه ندهید، از شما رو برمی گردانند. کاربر ان به دنبال اطلاعات محتوا به وب سایت شما آمده اند وب وبسایت باید به آنها حس بهتر ی از پیدا کردن اطلاعات درست، مفید سهل الوصول همراه با زیبا یی گرافیکی القا نماید . در ارائه اطلاعات و توضیح ات دست و دل باز باشید، احتمالا گاهي از اطلاعات آسان ای که به نظر شما حائز ارزش نیستند برای کاربر ان وب وب سایت شما خیلی جذاب باشند.
رنگبندی سایت

رنگ ها می توانند نقش مهمی در طراحی وبسایت شما داشته باشند. حتی بیشتر از چیزی که فکرش را می بکنید . رنگ ها بر قابلیت مصرف وبسایت تأثیر مهمی دارند. علاوه بـر رنگ هایی که در کنار جلوه خاص زیبا یی را به وبسایت شما می بخشند، رنگ هایی هم وجود دارند که فرد ان به محض دیدن آنها وبسایت شما را ترک میکنند. موارد ذکر شده تنها تعدادی از نکات خیلی مهم در طراحی وب سایت است که هر چند ابتدایی، ولی خیلی فرد دی و پر ارزش هستند که در عین آسانی خیلی ی از صاحبان وب سایت به آن ها توجه نمی کنند. پس آن ها را به احتمال زیاد ً جدی بگیرید و آنها را تست بکنید . در انتها نتیجه را نسبت به حالت قبل مقایسه بکنید و متوجه تأثیرات این نکات شوید.
دستیابی آسان به مورد (حداقل کلیک)

این نکته خیلی مهم است. بین بازدیدکنندگان اطلاعات، حداقل کلیک ممکن را در نظر بگیرید تا بازدیدکننده مجبور نباشد جهت دستیابی به اطلاعات مورد نیازش چندین بار کلیک نماید . کلیک کردن خیلی باعث می شود که بازدیدکنندگان وبسایت را ترک کنند.
سئو و seo سایت

وب سايت شما باید براي موتورهاي جستجو بهينه شود. بهترين کم هزينه ترين راه براي جذب مخاطب برای وب سايت شما، استفاده از کليک ارگانيک است. کليک ارگانيک يعني بازديدکنندگاني که با کليک برروي لينک وب سايت شما در موتورهاي جستجو به وب سايت شما آمده اند. اين نوع کليک کم هزينه ترين راه براي جذب بازديدکنندگان به وب سايت شماست. در حين طراحي وب سايت به اين مورد تذکر کنيد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جامعترین بسته آموزش فارسی تری دی مکس مقدماتی تا پیشرفته منتشر شد

جامعترین بسته آموزش فارسی تری دی مکس مقدماتی تا پیشرفته منتشر شد در این مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *