خانه / مقالات / طراحی سایت های ایـنترنتی و فوائد ایـن سایتها

طراحی سایت های ایـنترنتی و فوائد ایـن سایتها

طراحی سایت های ایـنترنتی و فوائد ایـن سایتها

در این نوشته قصد داریم تا شما عزیزان را با اصول و قواعد طراحی سایت آشنا کنیم.همچنین درادامه این مطلب به فوائد این سایتها خواهیم پرداخت.

سایت ارزان قیمت

Image result for ‫اصول کاربردی در طراحی سایت‬‎

melliportal

یک سایت میتواند نقش یک بروشور تبلیغاتی را برای شما بازی نماید حتی با امکاناتی بسیار بیشتر از یک بروشور ساده. شما با استفاده از یک سایت ایـن ترنتی میتوانید به راحتی محصولات خود را به بازدید کنندگان خود معرفی بکنید و آنها را از آخرین تغییرات مطلع بکنید و اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهید و یا حتی نظـر ات و توصیه ات آنها را جمع آوری بکنید . حتی میتوان با ایجاد یک انجمن گفتگو در سایت به بقیه ین اجازه داد نظـر ات خود را اعلام کنند و به نظـر ات دیگـر ان جواب دهند.

از یک سایت ایـن ترنتی میتوان برای ایجاد رابطه اثر بخش بین اعضای یک سازمان هم استفاده کرد به صورتی که هر یک از اعضا در هر جا که باشند بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق سایت سازمان دسترسی پیدا کنندو از آخرین اخبـار مطلع شوند و آخرین تغییرات را مشاهده کنند.

در واقع میتوان از یک سایت ایـن ترنتی به عنوان بخش مهمی از سیستم اطلاعاتی داخل سازمان استفاده کرد و هر گروه از اشخاص به اطلاعات مربوط به سطح

ساوقتی خود دسترسی داشته باشند. یعنی اطلاعاتی که کارمندان از سایت دریافت می کنند مفرق با اطلاعات مدیران و همین طور مفرق با اطلاعاتی باشد که بازدید کنندگان خارج سازمان از سایت دریافت می کنند.

یک وب سایت راهی مناسب برای ارائه اطلاعات متفاوت در مورد کالا و خدماتی هست که شرکت به مشتریان ارائه می دهد. بدون ایـن که مشتری مجبور باشد در زمان خاصی به شرکت مراجعه نماید و یا ایـن که با شرکت ارتباط بگیرد میتواند در هر کجا که باشد به سایت شرکت مراجعه نماید و اطلاعات مورد نظـر خود را کسب نماید .

با استفاده از طراحی یک سایت ایـن ترنتی میتوان به راحتی اطلاعات مربوط به محصولات جدید را منتشر کرد بدون ایـن که نیازی به چاپ بروشورها و آگهی های جدید باشد.

طراحی سایت تا میزان زیادی بستگی به مسائل استفاده آن سایت و نیازهای کاربران آن دارد. چنانچه در طراحی سایت نیاز کاربران در نظـر گرفته نشود و یا نیازها به صورت روشن معین نشوند نبایستی انتظار داشت تا سایت کارایی ضروری را داشته باشد.

با استفاده از زبانهای برنامه نویسی سمت سرور مثل PHP و با استفاده از پایگاههای داده ها و بانکهای اطلاعاتی مثل MySQL می و تکنیکهایی مثل Ajax و JavaScript امکان طراحی سایت ها با انواع کاربری متفاوت وجود دارد. اما در طراحی سایت ها بایستی از ایـن امکانات در جای مناسب استفاده شود تا نیازهای کاربران نهایی برآورده شود.

طراحی سایت و صفحات وب با استفاده از HTML

HTML مخفف “Hyper Text Markup Language” است . HTML زبانی هست که از آن برای نوشتن صفحات وب ایستا (استاتیک) استفاده می شـود . ایـن زبان برای معین کردن عناصر متفاوت صفحه از یک سری تگ (برچسب) استفاده می شـود . برای مثال برای ایـن که یک تصویر را وارد صفحه کنیم از برچسب استفاده می کنیم و برای معین کردن یک پاراگراف متن مورد نظـر خود را بین تگ

و

قرار می دهیم. بدین وسیله مرورگر ایـن ترنت میتواند عناصر متفاوت صفحه را شناسایی نماید و آنها را نمایش دهد. مرورگرهای ایـن ترنت کدهای HTML را دریافت می کنند و بعد از تفسیر آنها را به صورت یک صفحه وب به نمایش در می آورند.

نوشتن صفحات HTML لزوماً به برنامه خاصی احتیاج ندارد. حتی با استفاده از Notepad در ویندوز میتوانید صفحات مورد نظـر خود را طراحی بکنید . صرف نظـر از برنامه ای که از آن برای طراحی صفحات خود کمک می گیرید آشنایی شما با HTML میتواند تا میزان بسیار زیادی در کیفیت صفحات تأثیر بگذارد.

استفاده از CSS برای قالب بندی عناصر HTML

HTML اصولاً برای معین کردن هویت عناصر صفحه به وجود آمد. یعنی برای ایـن که معین شود کدام بخش صفحه یک پاراگراف هست یا کدام پارت سرفصل هست و کدام بخش یک جدول هست و… برای ایـن منظور از یک سری تگ استاندارد ستفاده می شد. وظیفه ای که برای HTML در نظـر گرفته شده بود تنها همین بود و روش نمایش ایـن عناصر بر عهده مرورگرهای وب بود. برای مثال معین اتی مثل فونت متنو رنگ و معین اتی از ایـن قبیل را مرورگر انتخاب می کرد و HTML در قالب بندی عناصر صفحه نقشی نداشت.

به تدریج مرورگرهای بزرگ مثل ایـن ترنت اکسپلورر و Netscape از تگهای HTML جدیدی برای قالب بندی و معین ظاهر صفحات وب استفاده کردند مثل تگ که برای معین فونت متن مورد استفاده قرار می گیرد و شناسه color که رنگ متن را معین می نماید .

صفحاتی که با HTML 3.2 نوشته شده اند به دلیل استفاده از ایـن تگها برای قالب بندی صفحه به کد نویسی زیادتری احتیاج و در نتیجه صفحه ای که با ایـن شیوه به وجود می آید مملو از تگهای HTML می شـود و در نتیجه سایز صفحات افزوده شدن می یابد و سرعت لود شدن آنها کم شدن پیدا می نماید . علاوه بر ایـن اصل جدایی محتویات صفحه از قالب آن رعایت نمی شـود .

استفاده از استایل و شیوه نامه ها (CSS) با HTML 4.0 شروع شد. از CSS برای قلب بندی عناصر صفحه استفاده می شـود . برای مثال با آن میتوان برای پارت های متفاوت در صفحه تصویر زمینه معین کردو فونت آنها را تغییر دادو رنگ متن ها را تغییر داد و اکثر امکانات دیگـر که قبلاً در HTML وجود نداشت با CSS در دسترس طراحان قرار می گیرد.

Image result for ‫اصول کاربردی در طراحی سایت‬‎

طراحی سایت پویا و نوشتن صفحات پویای سمت کاربر با جاوا اسکرپت

جاوا اسکرپت وسیع ترین زبان اسکرپت نویسی مورد استفاده در ایـن ترنت است . بسیاری در طراحی سایت از ایـن زبان برای ساختن صفحات پویایی که در رایانه کاربر اجرا می شوند استفاده می کنند. تقریباً همه مرورگرهای مشهور از ایـن زبان پشتیبانی می کنند و اگرچه امکان غیر فعال کردن آن توسط کاربران وجود دارد اما طبق آمار جاوا اسکرپت در مرورگرهای بیش از ۹۰ درصد کاربران ایـن ترنت فعال است .

در واقع HTML را نمیتوان یک زبان برنامه نویسی دانست ولی جاوا اسکرپت یک زبان برنامه نویسی با ساختاری آسان هست که میتواند عناصر HTML را بخواندو بنویسید و یا آنها را تغییر دهد. جاوا اسکرپت توانایی واکنش نشان دادن به رویداد ها را در صفحه HTML دارد. برای مثال میتوان کد جاوا اسکرپتی نوشت که در زمان ارسـال یک فرم اجرا شود.

۱۰ راهکار طراحی سایت برای جلب اعتماد کاربر

۱- به وعده های خود در طراحی سایت عمل بکنید !

خب ممکن است ایـن آسان ترین راه برای یک طراحی سایت و جلب اعتماد کاربران شما باشد. یک کاربر از شما چه میخواهد؟! چنانچه قرار هست سایت شما تا ۵ روز دیگـر آماده شودو خب پس بایستی طراحی سایت شما تا آن زمان تمام شود.

۲- اصول سازگاری در طراحی سایت

برترین شیوه طراحی سایت ایـن هست که ما بدانیم اولاً کاربران ما چطور احساس راحتی زیادتری میکنند که نیاز کمتری به آموزش در زمان استفاده را داشته باشند و ثانیاً تغییرات مورد نظـر را به آهستگی و در طی یک بازه وقتی زیاد مدت در نظـر بگیریم تا کاربر بتواند آرام آرام با تغییرات انس بگیرد و دچار سردرگمی در ساختار جدید سایت شما نشود.

۳- در طراحی سایت حرفه¬ای باشید!

چنانچه به دنبال جلب اعتماد بیشتر کاربران سایت خود می باشید و کوشش کنید تا رعایت اصولی مثل ایجاد فضای خالی در وب سایتو رعایت ترکیب بندی و رنگ بندی متناسب با متون و قابل خوانا بودن محتوای ارائه شده به کاربر را در طراحی سایت خود همواره در نظـر داشته باشید. یادتان باشد هیچ گاه کاربرد را فدای قشنگی ظاهری نکنید!

طراحی سایت , طراحی سایت ارزان , طراحی سایت حرفه ای, طراحی سایت گردشگری , طراحی سایت مهد کودک , طراحی سایت گالری خودرو , طراحی سایت شرکتی

۴- فریم ورک و چارچوب خودتان را در طراحی سایت داشته باشید.

یک کاربر در صفحه ای محتوایی را مشاهده مینمایـد و معین ا توقع دارد با عبور به صفحه¬ای دیگـر طی همـان قالب قبلی محتوای جدید را مشاهده نماید . شما همواره بایستی در نظـر داشته باشید که طراحی سایت شما به گونه ای نباشد که مخاطب برای مرور در صفحات شما همواره با یک چینش و ظاهری مفرق روبرو شود. در طراحی سایت یک مثال هست که میگویند یک صندلی در یک اتاقو یک اتاق در یک خانهو یک مسکن در یک محله و یک محله در یک شهر معنا پیدا می نماید . ایـن به ایـن معنا هست که بایستی اصول و تناسب همواره در طراحی سایت از یک قاعده معین ی پیروی نماید و ساختار شکنی های غیر متعارف سبب سردرگمی مخاطب خواهد شد.

۵-سبک خودتان را در طراحی سایت به کار بگیرید!

همیشهو تقلید و پیروی کردن از دیگـر انو چیزی هست که سبب حس بی اعتمادی به کاربر می گردد. شما حتما ً دیده اید تجارت هایی را که از کوشش میکنند خود را چه از نظـر نام و عنوان و چه از نظـر ظاهر شبیه رقبای موفقشان نمایـن د. بیشتر کارفرماها دوست دارند که طراحی سایت ای شبیه به وب سایت های رقیب خود داشته باشدو ایـن حرفه طراح سایت هست که بتواند او را از تهدید های ایجاد شده برای ایجاد حس اعتماد کاربرانشان مدقت سازد.

۶- طراحی سایت برای کاربرانو نه موتورهای جستجو

افراط در سئوو چیزی هست که محبوبیت و القای حس اعتماد یک کاربر را خدشه دار می نماید . سئو در طراحی سایتو نقش بزرگی را ایفا می نماید و ایـن که کدهای سایت به چه صورتی در سایت نمایش درآیندو کلمات کلیدی چطور لینک شوندو تعداد استفاده از المان های مورد نیاز در هر صفحه و اکثر مسائل دیگـر می باشند که در زمان طراحی سایت بایستی در سئو در نظـر گرفته شود. زمانی شما کاربر را فراموش می بکنید و یادتان می رود ایـن مطالب را برای چه کسی می نویسیدو مخاطب شما حس بی اعتمادی نسبت به سایت شما پیدا خواهد کرد.

۷- تغییرات در طراحی سایتو آهسته و پیوسته

کاربر شما در زمان مراجعه به وب سایت شماو می خواهد از رویکرد منطقی تغییرات که برای او قابل درکو تشخیص و دارای روندی آهسته باشد برخوردار گرددو پس کوشش کنید در طراحی سایت به کاربران خود القا بکنید که شما همـان کسی می باشید که در صفحه قبل بودید !

۸- معرفت تمایلات کاربران و تطابق آن در طراحی سایت

هیچ انسان ی دوست ندارد مدقت شود که فریب خورده هست و یا مجبور به انجام کاری شود که نمیخواهد. چنانچه شما در ابتدای یک صفحه یک پاپ آپ تبلیغاتی در نظـر گرفتیدو در واقع به صورت معین ی خواسته اید آن چیزی که خودتان میخواهید را به زور به کاربر نشان دهید! ایـن حس خوبی برای کاربر ایجاد نمی نماید . یا مثلاً چنانچه قرار هست که با فشیوه ایـن فایلو نیازمندی هایی از کاربر را برطرف سازید ولی ایـن فایل حاوی آن نیازمندی ها نیستو مصداق مهم تقلب در سایت را پدید آورده اید.

۹- طراحی فرآیند های طراحی سایتو آسانی یا آسان لوحی؟!

در طراحی سایت بایستی بتوانید به آسانی و با کمترین فرآیند های کاری به مخاطب آن چیزی که بایستی را ارائه بکنید .بزرگترین غلط توضیح واضحات است؛ بیشتر از ایـن که کارکرد مثبتی داشته باشدو سبب ایجاد حس توهین به کاربر خواهد شد. کوشش کنید مسائل ی را که کاربر خود میتواند به آسانی کشف نمایـد را برای کاربر نگاه دارید تا لذت درک و کشف آن را کسب نمایـد .

۱۰ – طراحی سایت مطابق سلیقه کاربرانو افراط و تفریط ممنوع!

همواره کوشش کنید بازخورد کاربران سایت های متفاوت و سایت خودتان را داشته باشید. امروزه فرآیند های تشخیص اتوماتیک سلایق کاربر از طریق بازخوردهای کار با یک وب سایت بوجود آمده هست که مطابق با آن بتوان به ارائه محتوا و یا شکل ظاهری یک وب سایت پرداخت. در درجه اول به نظـر ایده بسیار جذاب و کاربردی می آیدو اما همواره یک نقطه بحرانی همراه خود خواهد داشت و آن ایـن هست که تا چه وقتی و چه میزان ی از چه اطلاعاتی را میتوان از کاربر جمع آوری نمود که به او حس ورود به حریم خصوصی و ردیابی او را ندهد.

روانشناسی در بهبود طراحی سایت

استفاده از روانشناسی در بهبود طراحی سایت یکـی از اثر گذار ترین شیوه ها برای کسب نتیجه مطلوب و مطابق با خواسته های ما از طراحی سایت است . همه ما هنوز! انسان هستیمو با وجود تمام دانش ما نسبت به جهان ی اطرافمانو یکـی از چیزهایی که ما احاطه جامعی به آن نداریمو بقیه انسان ها می باشند . او چه فکر می نماید ؟ من از طرف مقابلم چطور درخوهست کنم که سبب واکنش نشان دادن او گردد؟ چرا او به ایـن طرز درخوهست جواب مثبت میدهد؟ چرا ایـن کودکان به محصولات رقیب من بیشتر علاقه دارند تا محصولات من؟ و بسیاری دیگـر از ایـن پرسش ها که ممکن است هیچ گاه نتوانیم جوابی ۱۰۰ درصد به آن بدهیم.

چیزی که سبب بهبود طراحی سایت شما می شود ایـن هست که بدانید چه چیزی سبب می شود یک فرد چیزی را انتخاب و یا کلیک نما¬ید. مطابق با بعضی از تحقیقات دانشگاهیو نظریه هایی که منجر به بهبود طراحی سایت نسبت به سایت دیگـر ی می گردد به دست آمده است . یادگیری ایـن نظـر یه ها به ما در پیاده سازی آن ها در وب سایت هایمان و پیدا کردن میزان کاربردی بودن آن کمک مینمایـد .

روانشناسی رنگ در طراحی سایت

بر طبق تحقیق ی در peer-reviewed journal محقق دریافته هست که تنها ۹۰ ثانیه زمان میبرد که نظـر یک مشتری در خصوص محصولی شکل بگیرد و بین ۶۲ تا ۹۰ درصد ایـن نظـر بر پایه رنگ های آن محصول استوار است . طراحان زیادی بر ایـن باورند که “ترکیب رنگیو میتواند یک سبک یا احساس را تحت اثر قرار دهد و ایـن یک نکته ضروری برای برند سازی و طراحی سایت است . برای هر کسب و کاری با ارزش هست که مشتری هدف خود را در سایتش نگه دارد.

آبی بهتر است

آبی سبب ایجاد حس آرامش و امنیت در مخاطب می گردد و در زنان و مردان آبی به عنوان یکـی از رنگ های محبوب شناخته می شـود . اما استفاده از همین آبی محبوب در صنایع غذایی سبب کم شدن اشتها می گردد! و مردم با دیدن رنگ قرمز بیشتر تمایل برای میل کردن پیدا میکنندو پس همه جا امکان استفاده از آن نیست.

زرد خودمانی

زرد سبب انتقال حس شادی به بازدید کننده میگرددو برند های زیادی از رنگ زرد برای القای حس بامزگی و خودمانی بودن استفاده میکنند. ایـن رنگ مرکز هیجانات مغز را تحریک می نماید و اما ایـن نکته میتواند معانی متفاوتی را برای انسان های متفاوت به همراه داشته باشد. برای بعضی احساس سرخوشی و بالابردن احساسات را سبب می گردد و برای بعضی و به عنوان نمادی برای بر انگیخته شدن احساس اضطراب خواهد بود.

سبز خلاق

سبز برای بسیاری نمایانگر طبیعت و به طبع آن سلامت و پاکی استو اما بر طبق نظـر روانشناسان رنگو استفاده از ایـن رنگ احساس خلاقیت را به بازدید کننده منتقل می نماید .

سیاهو سیاه است

استفاده از رنگ مشکی در یک ترکیب رنگیو به نمایش ظرافتو قدرت و تجمل کمک شایانی می نماید . سیاه به نظـر براق و تمیز می آید و مردم بیشتر آن را وابسته به برندهای پر قدمت و استوار در نظـر دارند.

درنهایتو قرمز پیروز است!

ایـن رنگ با جلب نظـر کردن و تحریک کردن بینندگان وب سایت شما سبب هک شدن و به ذهن ماندن اطلاعات شما و محصول شما در ذهن بازدیدکنندگان می شود . هیجانی که ایـن رنگ به مخاطب القا می نماید او را به دیدن دیگـر صفحات سایت شما تحریک می نماید .

ترغیب بازدید کننده به ورود به فرآیند روانشناسی بکار گرفته شده در طراحی سایت

ترقیب به انجام کارو قدرت هست و ایـن که شما بتوانید مسیری برای انتقال بازدید کننده به آنچه شما میخواهید مورد نظـر باشدو ایجاد نمایید از ارزش زیادی برخوردار است .

چندرسانه ای ها

در اکثر تحقیق ها نشان داده شده هست که استفاده از انواع واسط های محتوایی رسانه ای در یک وب سایت اثر زیادی دارد. در ایـن تحقیق ها به عنوان یک مورد تحقیق نشان داده شده هست که با استفاده از رسانه های غنی شدهو اعم از سریالو تصویر و صوت میتواند به تعلت بیشتر کاربر با سایت شما کمک شایانی نمایـد .

خستگی در تصمیم گیری

تحقیقات روانشناسی در طراحی سایت نشان داده هست که چنانچه تعداد مورد های پیش روی یک مشتری یا بازدید کننده زیاد باشدو احتما ل ایـن که مشتری نتواند هیچ یک را انتخاب نمایـد بالا میرود. چنانچه سایت شما شلوغ باشدو نرخ پرش ها در سایت شما بالا میرود ولی نتیجه گیری از ایـن تغییر محل ها کمتر خواهد شد. بهتر هست که از شلوغی وب سایت پرهیز شودو مورد های انتخابو دکمه های جابه جایی را تا جایی که امکان دارد کم و کاربردی بکنید .

قالب نوشتاری

تحقیق های کاربردی در مطالعه کاربران وبسایت ها نشان داده شده هست که اشخاص دوست دارند متن هایی با عرض های کوتاه را بخوانند تا متن هایی با عرض همه صفحه نمایش. بهتر هست در طراحی سایت خود در صورتی که میخواهید متنی نگارش بکنید و عرض صفحه را به ستون های کوتاه تر تبدیل بکنید و پس به نگارش در آن ستون ها بپردازید تا جواب بهتری بگیرید. همین طور همواره در کنار نوشتارهای خودو از عکس های استفاده بکنید . اکثر محققین اثبات کـرده اند که یک تصویر مناسب میتواند جایگزین هزاران خط متن شود. همـان طور که در انتخاب متن و چگونگی نگارش آن بایستی دقت داشت در انتخاب عکس های مرتبط با منظور ما بایستی دقت زیادی داشت.

خیره کردن یا به قول دوست ها UX کارمان WOW effect !

در صورتی که میخواهید به پارت ی از تصویر یا صفحه شما نگاه زیادتری شودو کوشش کنید از علائم و شیوه های اشاره به آن موضوع در صفحه استفاده نمایید. راحت ترین شیوه استفاده از یک پیکان به سمت موضوع هست یا استفاده از تصویر فردی که به موضوع مورد نظـر شما خیره شده است . انسان ها موجودات اجتماعی می باشند و نگاه و دید دیگـر ان برایشان ارزش دارد. پس کوشش کنید از ایـن شیوه برای اشاره درست به موضوع های خود استفاده نمایید.

رابطه با رویدادها

استفاده از رویدادهای روزانه در چینش و چگونگی ارائه محصولات میتواند نتیجه خوبی داشته باشد. به طور مثال در فصل بهارو متناسب با رنگ طبیعت چینش محصولات و یا حتی رنگ بندی سایت میتواند به القای حس بهتری به مشتری کمک نمایـد .

ارزش محتوا در طراحی سایت

چنانچه قصد دارید کسب و کار آنلایـن راه بیندازید و یا کسب و کار خود را وارد فضای آنلایـن بکنید و بایستی بدانید که چطور آنلایـن بنویسید. عبـار ت “محتواو پادشاه است” در طراحی سایت را اکثر اشخاص شنیده اند و ممکن است امروز کمی کلیشه ای به نظـر بیایدو اما ارزش کیفیت محتوای یک سایتو هنوز به قوت قدیم باقی هست و ایـن عبـار ت همـان ند قدیم که برای توصیف ارزش محتوای سایت به کار برده می شدو معنا دار و با ارزش است .

ارزش محتوای با کیفیت در طراحی سایت

محتوای با کیفیتو علت کلیدی در طراحی سایت برای ایجاد تعلت و برقرای رابطه با بازدیدکنندگان سایت است . همین ایجاد تعلت ذره ذره به انجام عملیات های با ارزش ترو مثل انجام خرید و … منتهی می شـود و کاربران را به اقدام فرا میخواند .

در زیر به مسائل ی اشاره می کنیم که به شما کمک می نماید برای محتوای سایت خودو استراتژی بچینید و محتوای مناسب ایجاد بکنید . تحقیقات در مورد مطالب مرتبط با زمینه کاری

با وب سایت هایی که محتوای مرتبط با زمینه کاری شما منتشر می کنندو رابطه داشته باشید. از آخرین اخبـار و چالش های مرتبط با زمینه کار خود مطلع باشید. مطالعه زیاد شما را وادار می نماید تا پرسش بپرسیدو ایده های خود را ارزیابی کـرده و آن ها را گسترش دهیدو جذاب ترین آن ها را برگزینید و در سایت خود قرار دهید.

مخاطبان هدف خود را بشناسید

شما به خوبی آگاه می باشید که چطور بایستی با یک کودک ۵ سـال ه یا برترین دوست خود و یا یک مدیر عالی رتبهو به شکل مفرق سخن بگویید. در واقع شما می دانید که چطور سخنان خود را با مخاطبانتان تطبیق دهید تا برای آن ها قابل فهم و درک باشد. ایـن با ارزش در ایجاد محتوا صادق است .

به عبـار ت کلی بایستی درک عمیقی از خواسته های بازار هدف خود داشته باشید. طراحی سایت تنها طراحی گرافیکـی را حاوی نمی شـود . بلکه طراحی بقیه المان های سایت جزو نکات بسیار با ارزش طراحی سایت است . پس بایستی بدانید که آن ها مایلند چه مطالبی را مطالعه کنند و تمرکز و کوشش خود را بر روی آن نوع مطالب بگذارید تا نتیجه مطلوبی دریافت بکنید . کوشش کنید محتوای پیچیده ایجاد نکنید.

محتوای شماو کاملاً بستگی به خواسته های بازار هدفتان دارد.

هدف گیری برای اقدام

ممکن است محتوای شما جذاب و سودمند باشدو اما نتیجه ای که مد نظـر دارید را دریافت نکنید. چرا؟

چون محتوای سایت شما خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت را تشویق به انجام عمل نمی نماید و آن ها را برای اقدام فرا نمیخواند . شما بایستی محتوایی ایجاد بکنید که خوانندگان را برای اقدامی ویِژه فراخواند و آن ها را به ایجاد تعلت با سایت تشویق نماید . انجام کارهایی مثل ثبت نام در پارت ارسـال اخبـار جدید به ایمیلو خرید محصولو شرکت در رویدادهای شما و یا Follow کردن صفحه فیسبوک.

نکته دیگـر : از عبارات مجهول استفاده نکنید.

” زندگـی شما با محصولات ما بهتر می شـود ”

به جای جمله بالا از ایـن جلمه استفاده بکنید :

“محصولات ما زندگـی شما را بهتر می نماید ”

یا حتی عبـار تی بهترو مستقیم و قاطعانه که کاربران را به اقدام تشویق می نماید :

“زندگـی خود را با محصولات ما بهتر بکنید ”

مختصر و سودمند

چنانچه می خواهید محتوای آنلایـن بنویسیدو با دقت و واضح ایـن کار را انجام دهید. از بکارگیری متون زیاد و عبارات اضافی بپرهیزید و میزان امکانو محتوای سایت را مختصر و سودمند ایجاد بکنید تا از طریق کمترین کلماتو بیشترین پیغام و اطلاعات را منتقل بکنید .

کاربران متن های کوتاه تر را راحت تر می خوانند و چنانچه با لغات مناسب و پیغام های مرتبط به شکل درست پر شده باشدو برترین اثر را نسبت به متن های زیاد با توضیحات زیاد دارد.

برای طراحی سایت ارزان کلیک کنید…

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جامعترین بسته آموزش فارسی تری دی مکس مقدماتی تا پیشرفته منتشر شد

جامعترین بسته آموزش فارسی تری دی مکس مقدماتی تا پیشرفته منتشر شد در این مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *