خانه / رپورتاژ / میلگرد چیست؟ + انواع میلگرد و ویژگی های + قیمت میلگرد

میلگرد چیست؟ + انواع میلگرد و ویژگی های + قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

قبل از اینکه در مورد قیمت میلگرد مطالبی را برای شما بیان کنیم باید بدانیم که برای چه کاری و چه میزانی به میلگرد نیاز داریم. چرا که اگر نیاز خود را دقیق مشخص نکرده باشیم در انتخاب و خرید دچار مشکل شده و همین امر باعث می شود انتخاب اشتباه داشته باشیم و متحمل هزینه های اضافی گردیم.

قیمت میلگرد

میلگرد به عنوان یکی از محصولات پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود که هم اکنون استفاده ی زیادی از آن می شود. قیمت این وسیله با توجه به شرایط روز، شرکت تولید کننده و موارد دیگر که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد در حال تغییر است.

میلگرد چیست؟

در تعریف میلگرد باید بیان کرد که نوعی آرماتور فولادی است که در بتن ریزی ساختمان، سد، پل و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. از آماتور بندی برای جبران کردن مقاومت کششی استفاده می کنند در ضمن این ابزار باعث می شود که مقاومت بالایی در ساخت ایجاد شود.

از میلگرد یا آماتور به کمک آماتور بند و با استفاده از یک سیم می توان آن ها را به یکدیگر وصل نمود، تا در محل قرار گیری خود محکم شوند. در ضمن میلگرد دارای دو نوع آجدار و ساده است که هر کدام ویژگی های مختص و جداگانه ای دارند.

انواع میلگرد و ویژگی های آن

میلگردها با توجه به نوع کارایی و شرایطی که مورد استفاده قرار می گیرند به صورت ساده و آجدار تقسیم بندی شده اند. هر کدام دارای ویژگی های مختلفی است.

میلگرد ساده A1، میلگرد آجدارA2،A3،A4 نامیده می شوند که در ادامه مطلب مقدار از خصوصیات آن را بیان می کنیم.

https://backority.ir/images/738801.jpg

  • میلگردA1: این نوع میلگرد که نوع میلگرد ساده است، عمدتا این نوع بدون آج و صاف می باشد. از این نوع برای جوشکاری ها و تغییر آن و همچنین آهنگری استفاده می شود. در حالت کلی به این نوع میلگرد، میلگرد داکتیل نیز گفته می شود.
  • میلگرد آجدار A2: این نوع میلگرد به صورت نیمه نرم و نیمه خشک تولید می شود. این میلگرد به صورت آجدار می باشد و یا در مواقعی آج فنری دارد. از این نوع میلگرد در ساختمان سازی و خاموت زنی نیز می توان استفاده کرد. بر روی این میلگرد از جوشکاری نیز می توان استفاده کرد ولی پیشنهاد می شود تا حد امکان این اتفاق نیفتد.
  • میلگردA3: جنس این نوع میلگرد سخت می باشد و به صورت آجدار و یا آجدار جناقی تولید می شود. این نوع میلگرد در ساختمان سازی و عملیات صنعتی مورد استفاده قرار می دهند. در این نوع میلگرد به هیچ عنوان نمی توان جوشکاری انجام داد.
  • میلگردA4: این نوع میلگرد دارای آج دوکی می باشد. از این نوع میلگرد تنها در ساختمان سازی استفاده می شود و در موارد دیگر کاربرد ندارد.

قیمت خرید میلگرد

میلگرد در حال حاضر به خاطر نیاز بازار در کشور ما تنوع زیادی دارد. شرکت های زیادی در حال تولید این محصول می باشند که روش های خرید و فروش در آن ها متفاوت است. برای اینکه میلگرد را خریداری نمود بهتر است قبل از اقدام به خرید در مورد نوع میلگرد مورد استفاده و اندازه ی آن و همچنین قیمت های به روز اطلاعات دقیقی را به دست آورید.

برای اینکه میلگرد مورد نظر را تهیه کرد می توان از فروشگاه های مربوطه خریداری نمود. در ضمن برای خرید نیز می توان از شرکت های تولیدی اقدام کرد.

https://backority.ir/images/537712.jpg

تلگرام مهد فولاد

در قیمت گذاری میلگرد مواردی وجود دارد که باید به آن دقت نمایید.

  • قبل از خرید قیمت محصول مورد نظر را از طریق شرکت و یا سایت های فروشگاهی مورد نظر قیمت بروز را استعلام نمایید.
  • با توجه به نوسانات بازار قیمت روز میلگرد در حال تغییر است.
  • قیمت گذاری با توجه به نوع محصول نیز انجام می گیرد و این محصولات با توجه به تعداد، نوع آن و شرایطی از این قبیل قیمت گذاری می شود.
  • در ضمن خرید از شرکت به صورت عمده قیمت کمتری را برای خریدار در نظر می گیرد که از قیمت های فروشگاهی کمتر است.

خرید میلگرد از مهد فولاد

یکی از شرکت های تولید کننده میلگرد، شرکت مهد فولاد است. قیمت میلگرد مهد فولاد نیز با توجه به مواردی که در قسمت بالا ذکر شده است در حال تغییر می باشد.

این شرکت می تواند از طریق سایت های فروشگاهی به صورت آنلاین سفارش شما را ثبت نماید. در ضمن برای آگاهی از قیمت میلگردهای مهد فولاد می توانید به صورت آنلاین و به روز از طریق سایت قیمت ها را مشاهده نمایید.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تنگی واژن درمان با لیزر جدید برای پیشگیری و مراقبت از سلامت واژن شما

تنگی واژن درمان با لیزر جدید برای پیشگیری و مراقبت از سلامت واژن شما MonaLisa …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *